Mi─Ödzynarodowy Miesi─ůc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie

┼Üwi─Öto Mi─Ödzynarodowy Miesi─ůc Bibliotek Szkolnych zosta┼éo ustanowione przez┬áMi─Ödzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w┬á1999┬ár.
Na pocz─ůtku obchodzono to ┼Ťwi─Öto w jeden dzie┼ä, a od 2008 r. ca┼éy miesi─ůc- pa┼║dziernik.

Celem akcji jest zwr├│cenie uwagi na┬áogromn─ů rol─Ö┬ábibliotek┬áw┬á┼╝yciu┬ászko┼éy i┬áupowszechnianie czytelnictwa.

Has┼éo tegorocznych obchod├│w brzmia┼éo┬áÔÇ×Ba┼Ťnie i┬álegendy z┬áca┼éego ┼ŤwiataÔÇŁ.

W bibliotece zosta┼éy zorganizowane nast─Öpuj─ůce konkursy i akcje:

konkurs fotograficzny Zaczytani

Laureaci
1 miejsce
Julita Tlaga kl. 8C

2 miejsce Dawid Traczyk kl. 7A

3 miejsce Marcelina Gierwat kl. 1A

konkurs plastyczny Ilustracja do ulubionej ba┼Ťni

Laureaci

1 miejsce Ola Gruza kl. OB

2 miejsce Karolina Jurek kl. OB

3 miejsce Nikola Ołówka kl. 1A

Wyr├│┼╝nienia Marcelina Gierwat kl. 1A

Maja Traczyk kl. 3A

Amelia Traczyk kl. OA

• zabawa Znam ten tytu┼é ÔÇô w ka┼╝dy wtorek pa┼║dziernika na gazetce bibliotecznej wywieszane by┼éy teksty, rysunki lub obrazki, na podstawie kt├│rych uczniowie musieli zgadn─ů─ç tytu┼é ksi─ů┼╝ek
  • akcja krzy┼╝├│wkowa ┼Ťroda ÔÇô w ka┼╝d─ů ┼Ťrod─Ö pa┼║dziernika przygotowane by┼éy krzy┼╝├│wki, ┼éamig┼é├│wki lub wykre┼Ťlani, w kt├│rych uczniowie mogli sprawdzi─ç swoj─ů wiedz─Ö na temat biblioteki i ksi─ů┼╝ek
  • wystawka ksi─ů┼╝ek Nie pami─Ötam tytu┼éu, ale ok┼éadka by┼éa niebieska ÔÇô ca┼éy miesi─ůc w bibliotece wyeksponowane by┼éy ksi─ů┼╝ki z niebieskimi ok┼éadkami. W zestawieniu znalaz┼éy si─Ö tytu┼éy dla ka┼╝dego ÔÇô od ÔÇ×Opowiem Ci mamo, co robi─ů samolotyÔÇŁ dla najm┼éodszych, do ÔÇ×Lew, czarownica i stara szafaÔÇŁ i ÔÇ×Cudowny ch┼éopakÔÇŁ dla starszych czytelnik├│w.

Dzi─Ökuj─Ö wszystkim zaanga┼╝owanych i gratuluj─Ö laureatom.