WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ┼üADNEGO PISANIA ÔÇô ÔÇ×MISTRZ KALIGRAFIIÔÇŁ

Kaligrafia┬ájest sztuk─ů starannego i estetycznego pisania, cz─Östo r├│wnie┼╝ zdobionego artystycznie. Od pocz─ůtki XX w. kaligrafii uczono w szko┼éach na zaj─Öciach j─Özyka polskiego. Przed wojn─ů wydano wiele podr─Öcznik├│w do nauki kaligrafii, a nauczyciele posi┼ékowali si─Ö r├│┼╝nymi tytu┼éami. Popularn─ů ksi─ů┼╝k─ů by┼é┬áPodr─Öcznik do nauki kaligrafii dla u┼╝ytku szkolnego i domowego┬áJ├│zefa Czerneckiego, J├│zefa Szablowskiego i Stefana Tatucha. Autorzy tego dzie┼éa przekonywali, ┼╝e uczniowie, kt├│rzy znaj─ů zasady dobrego pisania, w p├│┼║niejszym ┼╝yciu wystrzegaj─ů si─Ö nie tylko plam w zeszycie czy ksi─ů┼╝ce, ale tak┼╝e wszystkiego, co mog┼éoby splami─ç ┼╝ycie.

├ôwczesne lekcje kaligrafii mia┼éy kszta┼étowa─ç charakter oraz cierpliwo┼Ť─ç uczni├│w ÔÇô co mogli┼Ťmy zaobserwowa─ç r├│wnie┼╝ podczas przeprowadzania konkursu. Wiele os├│b bior─ůcych udzia┼é w zmaganiach wysz┼éo z sali z bol─ůcymi i spoconymi r─Ökami J

Obrady komisji by┼éy d┼éugie i burzliwe, albowiem wyb├│r ÔÇ×mistrza kaligrafiiÔÇŁ nie by┼é wcale ┼éatwy. Ostatecznie jednak zadecydowano przyzna─ç:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce ÔÇô Chmielewska Viktoria z klasy 4b

II miejsce ÔÇô Zdunek Martyna z klasy 4b

III miejsce ÔÇô G├│rek Zofia z klasy 5a

Wyr├│┼╝nienie ÔÇô Smolarczyk Natalia z klasy 5a

W kategorii klas VII- VIII

I miejsce ÔÇô Ponichtera Igor z klasy 7c

II miejsce ÔÇô Mazur Martyna z klasy 8c

III miejsce ÔÇô Pergo┼é Tomasz z klasy 7c

Wyr├│┼╝nienie ÔÇô Borkowski Wiktor z klasy 7c

Wyr├│┼╝nienie ÔÇô Wi┼Ťniewska Maja z klasy 8c

Wszystkim uczestnikom bardzo dzi─Ökuj─Ö i ┼╝ycz─Ö wielu sukces├│w!