Klasy czwarte razem na wycieczce!

Dnia 5 listopada uczniowie klas 4a i 4b wybrali si─Ö na wycieczk─Ö do ukochanej stolicy ÔÇô Warszawy! Najpierw mieli okazj─Ö obejrze─ç monument – Pomnik Syreny, znajduj─ůcy si─Ö przy ul. Wybrze┼╝e Ko┼Ťciuszkowie i zrobi─ç sobie przy nim pami─ůtkowe zdj─Öcie z wychowawcami. Nast─Öpnie udali si─Ö do Centrum Nauki Kopernik, gdzie prze┼╝yli mn├│stwo niezapomnianych wra┼╝e┼ä. Dok┼éadnie zwiedzili wystawy, przetestowali dost─Öpne sprz─Öty, sprawdzili wynalazki a nawet uda┼éo si─Ö popeda┼éowa─ç na rowerach wi─Ökszych od nich samych! Ostatnim punktem wycieczki by┼éo Planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli pokaz na ┼╝ywo oraz film: ÔÇ×Ziemia, Ksi─Ö┼╝yc i S┼éo┼äceÔÇŁ.┬á Dzi─Öki tej atrakcji zg┼é─Öbili wiedz─Ö dotycz─ůc─ů codziennych zjawisk astronomicznych. Dowiedzieli si─Ö m. in.: co si─Ö dzieje na niebie? Dlaczego s┼éo┼äce ┼Ťwieci? Jak zmieniaj─ů si─Ö pory dnia i roku? Produkcja opowiada┼éa te┼╝ o gwiazdozbiorach, podr├│┼╝ach kosmicznych i┬ál─ůdowaniu na┬áKsi─Ö┼╝ycu. Wizyta w Planetarium by┼éa dla uczestnik├│w ÔÇ×astronomicznymÔÇŁ prze┼╝yciem.